"PARK MAJOWE"

Obecnie trwają częściowe odbiory, oraz kompletowanie dokumentacji powykonawczej Park Majowe. Przypomnę, że na mój wniosek w Parku znajdą się urządzenia dla osób niepełnosprawnych, jeszcze w tym roku, zaraz po otwarciu zaczniemy montować dwa urządzenia.
Historia powstania w tym miejscu parku sięga lat 90- tych. Radni osiedlowi próbowali swoich sił przez wiele lat, przełom nastąpił w latach 2011-2015 gdy Przewodniczącym był Roman Walaszkowski, a ja miałem zaszczyt być Wiceprzewodniczącym, a od 2013 roku do tej pory Przewodniczącym Rady Osiedla.
W tym czasie bardzo mocno kładliśmy nacisk na powstanie parku, rada wykonała projekt, uzyskała pozwolenie na budowę i zaczęliśmy szukać finansowania inwestycji, zgłosiliśmy dwukrotnie projekt do Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku w Projekcie Ogulnomiejskim zdobyliśmy 1079 głosów zajmując 9 miejsce a w 2015 roku uzyskując 1663 głosy drugie miejsce na Prawobrzeżu.
Nadmienię, że już w 2014 roku Pan Prezydent Szczecina Piotr Krzystek złożył deklarację Rada Osiedla Majowe i mieszkańcom, że Park powstanie i zostanie wpisany do Budżetu Miasta, jak widać dotrzymał słowa, ponieważ inwestycja dobiega końca, zostanie oddana zgodnie z zaplanowanym terminem pomimo wykonania prac dodatkowych, tj. między innymi odwodnienia parku.
W tym miejscu pragnę podziękować firmie PPHU Agrosad, która wykonała niełatwe zadanie w tak krótkim czasie, mieliśmy ogromne szczęście, że to właśnie Agrosad był wykonawcą, o czym państwo przekonacie się wkrótce.
Wiem, że ojców sukcesu będzie wielu, ale prawda jest taka, że największy wkład w powstanie tej inwestycji ma Rada Osiedla a nie radny miejski, który chwali się na Facebooku.

ZałącznikRozmiar
Image icon IMG_1801.jpg245.78 KB